Ci z Państwa, którzy zechcą poczuć się jak wilki morskie, znajdą w Rowach i okolicach szereg możliwości wypłynięcia w morze.

Hybrydowa łódź

W trakcie szkolnych wakacji – spragnionych mocnych wrażeń zaprasza szybka, hybrydowa łódź z kilkusetkonnym silnikiem. Cumuje w porcie (obok mostu). Raz w tygodniu w ramach zajęć animacyjnych zapraszamy wszystkie dzieci na taką przejażdżkę. Indywidualnie taki rejs to wydatek około 50 zł.

Statek Jaga

Przez cały sezon wakacyjny przy dobrych warunkach pogodowych mogą Państwo wybrać się na czterdziestominutową wycieczkę po morzu. W trosce o samopoczucie uczestników rejsy odbywają się wyłącznie przy sprzyjających warunkach (do trzech stopni w skali Beauforta). Statek Jaga kursuje codziennie – co godzinę.

Wyprawy na dorsza

Wędkarze przyjemność odnajdą w trakcie wyprawy na dorsza*. Rejsy organizowane są na indywidualne życzenie, koszt dziesięciogodzinnego (w tym osiem godzin wędkowania) to około 100-150 zł. Rejsy odbywają się na jednostkach wyposażonych w nowoczesne echosondy ułatwiające odnalezienie ławic. Istnieje możliwość wypłynięcia z Rowów, bądź oddalonej o niespełna 20 km Ustki.
*W związku z ograniczeniem połowu dorszu rejsy wędkarskie zostały czasowo wstrzymane.

Rejsy na Bornholm

W lipcu i sierpniu promy osobowe zapraszają na organizowane rejsy na Bornholm. Jest to mała duńska wysepka na Morzu Bałtyckim usytuowana na północny zachód od Rowów. Zamieszkuje ją zaledwie 47 tys. mieszkańców, których otaczają charakterystyczne elementy tworzące tę wspaniałą krainę, tj. muzea, kościoły, rotundy, wiatraki, wędzarnie śledzi. Potocznie nazywana jest „Skandynawią w pigułce” bądź „wyspą wiatraków”.
Rejs rozpoczyna się w Kołobrzegu o godzinie 7:00 rano, o 11:30 prom dociera do portu w Nexo. Uczestnicy wycieczki spędzają sześć godzin na lądzie, a powrót do Kołobrzegu następuje około godziny 22:00. Koszt wyprawy to około 200 zł.
+48 (59) 814 19 99 info(at)columbus-rowy(dot)pl
MENU