Nadmorskie, czyste powietrze – to podstawa zdrowego wypoczynku

Coraz częściej mówi się o jakości i czystości powietrza w Polsce i jego wpływie na zdrowie oraz nasze samopoczucie. Badania wskazują, iż obecność szkodliwych związków oraz pyłów (PM 10, PM 2.5) uwalnianych do atmosfery potrafi wielokrotnie przewyższyć dopuszczalne normy – zwłaszcza w centralnej i południowej części naszego kraju. To sprawia, że oddychanie w takich warunkach może prowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych, a szczególnie zagrożeni są ci najmniejsi z nas: dzieci. Cóż zatem czynić? Odpowiedź jest prosta – zapraszamy na pomorze środkowe, do Columbusa w Rowach – gdzie piękno natury i nieskazitelnie czyste powietrze zawsze będzie Państwu towarzyszyć :).

Pomorze słynie z czystości powietrza – bliskość morza sprawia, iż problem smogu nas w Rowach nie dosięga. Potwierdzają to aktualne dane pomiarowe Europejskiej Agencji Środowiska (European Environment Agency), która klasyfikuje okolice Rowów najwyższym indeksem jakości powietrza*. Wynika to z występowania silnych wiatrów i klimatu o większej wilgotności, co sprawia, że wszelkie cząstki stałe zawarte w powietrzu robią się cięższe i opadają w dół, zostawiając je czystym i rześkim. Zbawienny wpływ na nie mają również fale – gdy morze jest wzburzone nad brzegiem pojawia się mgiełka, która działa jak zdrowotny aerozol. Zawiera on w sobie mnóstwo ważnych składników mineralnych, takich jak wapń, potas, magnes, brom czy – szczególnie istotny – jod, który odgrywa kluczową rolę w produkcji hormonów wytwarzanych w tarczycy, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek organizmu.
Wybrzeże Bałtyku jest pod tym względem wyjątkowe – stężenia tych minerałów są tu o wiele większe, niż nad morzem Śródziemnym czy Czarnym. Wdychając takie powietrze wzmacniamy układ immunologiczny i oczyszczamy płuca z pyłu, osiadłego w wyniku smogu. Nie ma lepszego sposobu, aby tego doświadczyć, niż poranny spacer na plaży po silnej, sztormowej nocy… Nadmorska jodoterapia i ujemna jonizacja powietrza mają pozytywny wpływ na problemy związane z alergią, schorzeniami astmatycznymi, udrożniają górne drogi oddechowe – dlatego też wielu z naszych gości odwiedza nas w celach prozdrowotnych.

W Columbusie wszelkich dobrodziejstw czystego powietrza doświadczamy cały czas, gdyż znajdujemy się zaledwie 70 metrów od plaży. Otacza nas las iglasty, którego drzewa wydzielają kojący, przyjemny zapach olejków eterycznych i w połączeniu z delikatnym szumem morza zapewniają spokojny, regeneracyjny sen oraz dobry nastrój. Rowy są także zachodnią granicą Słowińskiego Parku Narodowego – naturalnych płuc Polski. Bliskie jego sąsiedztwo otacza nas „obszarem ochronnym”, dzięki czemu okolica jest wolna od industrializacji i terenów miejskich, a ekologia stawiana jest zawsze na pierwszym miejscu. Wschodnią granicą parku jest nieodległa Łeba, gdzie znajduje się stacja meteorologiczna, której pomiary jednoznacznie wskazują na doskonałą jakość i czystość powietrza w tym regionie**.
Nadmorskie wakacje w Columbusie są idealnym wyborem dla tych, którzy chcą zapewnić całej rodzinie zdrowy, aktywny wypoczynek z mnóstwem atrakcji i bogatym programem animacji dla dzieci, w otoczeniu pięknej przyrody i najczystszego powietrza w Polsce. Dobroczynny wpływ na zdrowie, samopoczucie i cudowna aura Rowów na długo pozostaną w pamięci tych, których mieliśmy przyjemność tu gościć.

* Bieżące dane pomiarowe, Indeks jakości powietrza, Europejska agencja środowiska.
http://www.eea.europa.eu/themes/air/air-quality-index/index
** Bieżące dane pomiarowe, Portal jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska
http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

Nasze pokoje

+48 (59) 814 19 99 info(at)columbus-rowy(dot)pl
MENU