Spływy kajakowe Łupawą

Łupawa to niewielka rzeka, która swoje ujście ma w Rowach. Przebiega ona w sporej części terenami Słowińskiego Parku Narodowego, w niezwykle malowniczej okolicy. Spływ nią jest godną polecenia przygodą, również dla osób, które nie miały jeszcze kontaktu z kajakami.
Niedaleko od Rowów, na Płycie Retowskiej znajduje się Surfcamp. Organizuje lekcje windsurfingu na Jeziorze Gardno, które przez wzgląd na znakomite warunki wiatrowe nadaje się do tego idealnie, ale również i spływy kajakowe Łupawą. Zostawiamy swoje auto na terenie Surfcampu, aby razem z organizatorem i kajakami pojechać w górę rzeki. Długość trasy i co za tym idzie spływu, ustalamy indywidualnie i w zależności od wariantu może on trwać od półtorej do ośmiu godzin. Przed spływem każdy uczestnik przechodzi krótkie szkolenie i otrzymuje szczegółowe informacje na temat trasy.

Łupawa w dolnym odcinku jest rzeką niezwykle spokojną, majestatycznie płynącą pełną zakrętów trasą. W dwóch miejscach napotykamy niewielkie kaskady, które nie nastręczają trudności większych niż konieczność przeniesienia kajaków lądem. Idealnym miejscem na chwilę przerwy jest miejscowość Smołdzino. Ze względu na zabytkową, działającą elektrownię wodną, musimy na momencik wyciągnąć kajaki na brzeg, by już kilkanaście metrów dalej wrócić na wodę.
Surfcamp dysponuje również kajakami rodzinnymi – dwuosobowymi z dodatkowym siodełkiem dla dziecka. Siedzi ono wówczas pomiędzy rodzicami. Spływ kajakowy jest bardzo miłym pomysłem na aktywne spędzenie części dnia w bezpośrednim otoczeniu dziewiczej przyrody.

 

surfcamp-gardno.eu
Instruktorzy:
Piotr – 601 655 189
Janusz – 609 485 199
e-mail: surfcamp-gardno@wp.pl

Spływ kajakowy Słupią

Kajakarzom żądnym wyzwań i wrażeń polecamy spływy kajakowe rzeką Słupią, której znaczna część wiedzie przez objęte ochroną leśne tereny Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.
Najczęściej wybierane trasy to jej dolny bieg (Bydlino – Ustka bądź Słupsk – Ustka), natomiast decydując się na start w górnym jej biegu, możemy liczyć na całodniową wyprawę. Jest to propozycja dla tych, którzy chcą w kajaku spędzić większą ilość czasu.
+48 (59) 814 19 99 info(at)columbus-rowy(dot)pl
MENU