Położenie Rowów sprawia, że jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Doskonałe trasy rowerowe znajdą tutaj tak doświadczeni kolarze poszukujący wyzwań, jak i ci, którzy zechcą wybrać się na uroczą przejażdżkę z dziećmi.

Niezbędny do wypraw sprzęt znajdą Państwo w Columbusie. Do Państwa dyspozycji stawiamy rowery, także z atestowanymi fotelikami, większe dzieci natomiast ogromną przyjemność czerpią z podróży w komfortowych i specjalnie dla nich przygotowanych przyczepkach.

Trasy rowerowe

Najpopularniejsze niewymagające trasy rowerowe prowadzą na wschód od Rowów w głąb Słowińskiego Parku Narodowego. Przebiegają one twardymi, wygodnymi leśnymi duktami. Niespełna trzy kilometry od Rowów docieramy do platformy widokowej, z której rozciąga się piękny widok na Jezioro Gardno. Jezioro to możemy objechać dookoła malowniczą trasą. Początkujący cykliści mają do pokonania 27,5 km bardzo dobrze przygotowanymi szlakami, po których rower toczy się lekko i przyjemnie, a na trasie nie spotkają ani jednego podjazdu dłuższego niż 40 m. Istnieje jednak również i wariant trudniejszy, o długości 41,9 km, nie na tyle jednak, żeby budzić przesadny respekt i u mniej wprawnych. W tym wariancie, oprócz malowniczych miejscowości zobaczymy również latarnię morską w Czołpinie. Jest to najdalej położony od morza obiekt tego typu na całym polskim wybrzeżu Bałtyku. Z Czołpina rzut kamieniem już tylko do wydm, Skansenu Wsi Słowińskiej w Klukach, natomiast najwytrwalsi mogą wyruszyć wzdłuż wydm aż do samej Łeby.

Wybierając się na zachód, zaraz po przekroczeniu bram Columbusa znajdujemy się na trasie rowerowej do Ustki. Dotrzeć tam możemy bądź jadąc wzdłuż wydmy, która w wielu miejscach przeradza się w wysokie, trzydziestometrowe klify, z których rozciąga się piękny widok na morze i Ustkę, bądź też „Szlakiem Zwiniętych Torów”. Prowadzi on po nasypie kolejowym zbudowanym jeszcze przed II Wojną Światową. W obu przypadkach czekają nas piękne krajobrazy i dziewicza, nienaruszona natura.

 

Columbus Team z przyjemnością pomoże Państwu w wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa trasy.

+48 (59) 814 19 99 info(at)columbus-rowy(dot)pl
MENU